fbpx

Zuzanna Rogowska

Apartament w Browarach Warszawskich to koncepcyjny projekt wnętrz znajdujący się w budynku zaprojektowanym przez JEMS i zrealizowanym przez Echo Investment.

Mieszkanie charakteryzuje się subtelną paletą kolorów, w której delikatne biele i beże współgrają z ciemnym odcieniem dębowego drewna, spiekami kwarcowymi inspirowanymi białym wapieniem, stalą i czarnymi akcentami.

Architekturę wnętrza uzupełniają minimalistyczne oświetlenie, lniane tkaniny oraz starannie dobrane dekoracje, tj. ceramika o organicznych kształtach i fakturach, oraz suszone rośliny.

Dzięki harmonijnym połączeniu prostoty i naturalnych elementów chciałam stworzyć minimalistyczną przestrzeń, w której można odczuć spokój.

Układ funkcjonalny

Układ funkcjonalny tego apartamentu doskonale odzwierciedla koncepcję podziału niewielkiej przestrzeni na wyraźne strefy, jednocześnie zachowując harmonijne połączenie między nimi. Moim celem było również uzyskanie porządku wizualnego i czystych detali.

Kluczowym aspektem tego projektu było zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania, co zostało osiągnięte poprzez strategiczne rozmieszczenie szaf, które wyraźnie oddzieliły łazienkę oraz wyznaczyły centralną przestrzeń pomiędzy salonem, sypialnią i kuchnią.

Elementy wyposażenia

W tym projekcie wnętrza szczególną rolę odgrywają meble na zamówienie, takie jak szafy oraz zabudowa sypialni, kuchni i łazienki, zaprojektowane z forniru dębowego i lakierowanego MDF w kolorze białym.

Blaty zostały zaprojektowane ze spieków kwarcowych Dekton Aeris od Cosentino, które imitują biały wapień. Na posadzki wybrano panele dębowe SABI od Chapel Parket oraz płytki gresowe Minirock Grey od Paradyż.

Selekcja mebli od renomowanych marek tj. stół Cross Table i krzesła Cross Chais od TAKT, stolik kawowy Bella od HAYoraz stoliki nocne Georg od Fritz Hansen dodała przestrzeni charakteru.

Oświetlenie obejmuje oprawy podtynkowe wpuszczane w sufit podwieszony, uzupełnione przez minimalistyczne kinkiety od AQ Form i lampę wiszącą Keglen od Louis Poulsen, która stanowi centralny punkt w salonie.

W apartamencie pojawia się również elegancka armatura łazienkowa od Zucchetti wykonana ze szczotkowanej stali, oprawy elektryczne od SIMON i sprzęt AGD firmy ASKO.

Uzupełnieniem ogólnej estetyki są m.in. lniane tekstylia oraz starannie dobrane dekoracje, tj. ceramika o organicznych kształtach i fakturach, oraz suszone rośliny.

Zapraszam do współpracy!

Jeśli interesuje Cię współpraca w zakresie architektury wnętrz, wizualizacji 3D lub dyrekcji artystycznej, zapraszam do kontaktu pod adresem: studio@zuzannarogowska.pl.

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego, aby otrzymać spersonalizowaną ofertę usług świadczonych przez Zuzanna Rogowska Studio. Kliknij tutaj, aby przesłać zapytanie.