Zuzanna Studio – Moje podejście do projektowania wnętrz

Nazywam się Zuzanna Rogowska. Ukończyłam z wyróżnieniem studia inżynierskie na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. W 2022 roku założyłam własne studio, by wspierać moich klientów w tworzeniu przemyślanej przestrzeni zamieszkania.

Zależało mi na tym, aby już na początku mojej praktyki określić, co jest dla mnie ważne i jakie projekty chcę tworzyć. W tym artykule chcę Ci opowiedzieć więcej o moim podejściu do projektowania wnętrz oraz opisać wartości i zasady, jakimi chcę się kierować.

 

Moje podejście do projektowania wnętrz mieszkalnych

 

Coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość i wartość swojego życia. Chcemy dbać o swoje zdrowie, zarówno te fizyczne, jak i psychiczne, ale również z większym szacunkiem podchodzić do zasobów naszej planety.

Większość z nas mieszka w dużych miastach, które narzucają na nas szybkie tempo i intensywny tryb życia. Nadmiar docierających do nas bodźców, nowych informacji i oczekiwań sprawia, że często czujemy się wyczerpani.

Po całym dniu pracy potrzebujemy złapać oddech w przestrzeni, która pozwoli nam się zatrzymać i zregenerować. Tą przestrzenią może nasz dom, jeżeli zostanie on zaprojektowany tak, by wspierał i wzmacniał to, co jest dla nas ważne.

Właśnie dlatego moim celem są projekty wnętrz, które pozwalają nam na odczuwanie przestrzeni wszystkimi zmysłami, wnoszą kojący spokój i harmonię do naszego codziennego życia oraz wpływają korzystnie na nasze samopoczucie.

 

Zasady, którymi kieruję się w projektowaniu wnętrz mieszkalnych 

 
Prostota i naturalna estetyka

Odrzucam szybko przemijające trendy na rzecz projektowania ponadczasowych wnętrz, które charakteryzuje prostota i naturalność. Inspiruję się lokalnym krajobrazem, historią budynku oraz opowieściami, z którymi przychodzą do mnie moi klienci. Dążę do tego, by moje projekty charakteryzowały się czystymi i przemyślanymi detalami oraz dobrym rzemiosłem.

 

Wspieranie i wzmacnianie

W moich projektach staram się wspierać i wzmacniać to, co jest naturalne dla moich klientów – ich potrzeby funkcjonalne, wizualne i emocjonalne oraz ważne dla nich rutyny i rytuały. Przykładam szczególną uwagę detalom, które moim zdaniem dają o wiele większe poczucie luksusu, niż modne materiały lub wpisujące się w aktualne trendy meble i dekoracje.

 
Harmonia i nasze zmysły

Moim celem są projekty, które wzbogacają ludzkie doświadczenie – wnętrza, które pozwalają nam na odczuwanie przestrzeni wszystkimi zmysłami, wnoszą spokój i harmonię do naszego codziennego życia oraz wpływają korzystnie na nasze samopoczucie. Stawiam na taktylne materiały oraz sposoby wykończeń, które pozwalają poczuć ich prawdziwą, kojącą w dotyku strukturę.

 
Zrównoważone projektowanie

Uznaję zrównoważony rozwój jako kluczowy element mojej pracy, a nie tylko dodatek do moich projektów. Jeżeli jest to możliwe, wykorzystuję lub odnawiam to, co istnieje. Projektuję z myślą o długowieczności, upewniając się, że projekt może zostać w przyszłości z łatwością zaadaptowany do zmian. Staram się również wybierać lokalnych dostawców materiałów i elementów wyposażenia.

 
Naturalne materiały

W takim zakresie, jak tylko jest to możliwe, używam wysokiej jakości, naturalne materiały, które mogą przetrwać próbę czasu, stając się coraz piękniejsze wraz z upływem lat. Unikam na nich sztucznych powłok, by pokazać je w szczery sposób. Wierzę, że to pozwala tworzyć wnętrza, w których czujemy się związani z naturą i otaczającym nas światem.

 

Moją największą motywacją do pracy jest tworzenie pięknych przestrzeni, które prezentują najwyższą jakość projektowania oraz wzbogacają ludzkie doświadczenie. 

Kliknij tutaj, aby zapoznać się z moją ofertą lub napisz do mnie wiadomość na adres e-mail: studio@zuzannarogowska.pl, aby dowiedzieć się więcej i nawiązać współpracę.

Dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu. W kolejnych będę rozwijać różne tematy związane z projektowaniem wnętrz. Zapraszam Cię do zaglądania tu od czasu do czasu, a także do obserwowania mnie na Instagramie @zuzanna_studio.

Autor:

Zuzanna Rogowska

Tagi: