fbpx

Zuzanna Rogowska

Apartament przy ulicy Szaserów to koncepcyjny projekt wnętrz znajdujący się w budynku zaprojektowanym przez Kuryłowicz & Associates i zrealizowanym przez WL INWEST.

Budynek doskonale łączy w sobie nowoczesność i minimalizm, jednocześnie nawiązując do historii warszawskiej Pragi. Jego formę architektoniczną cechują nowoczesne materiały, a układ przestrzenny nawiązuje do charakterystycznego dla tej okolicy układu zabudowy kamienic czynszowych z XIX wieku.

Minimalistyczna architektura od razu przyciągnęła moją uwagę i bardzo przypadła mi do gustu. Wiedziałam, że nietypowy, długi i wąski układ funkcjonalny mieszkania będzie interesującym wyzwaniem projektowym.

Kolory i materiały

Dzięki dużym oknom typu porte-fenêtre mieszkanie jest doskonale oświetlone naturalnym światłem słonecznym. To zainspirowało mnie do stworzenia niekonwencjalnego projektu wnętrza w ciemnych kolorach.

Dla tego mieszkania zaproponowałam paletę szarości i czerni. Jeśli chodzi o materiały, w projekcie pojawia się m.in. fornir dębowy, parkiet drewniany, płytki imitujące beton w łazience oraz blaty z granitu.

Układ funkcjonalny

Ten układ funkcjonalny wyróżnia się tym, że długi i wąski korytarz wyraźnie rozdziela strefę dzienną z salonem i kuchnią od strefy nocnej z sypialnią i łazienką.

Jedyną znaczącą modyfikacją, jaką wprowadziłam do doskonałego planu mieszkania przygotowanego przez Kuryłowicz & Associates, było przekształcenie jednego z pomieszczeń w biuro i połączenie go z sypialnią.

W każdym pomieszczeniu pojawiają się przemyślane zabudowy meblowe, które zapewniają wystarczającą ilość miejsca do przechowywania.

Wydłużony układ pozwolił na stworzenie funkcjonalnej kuchni z wyspą, która została wizualnie oddzielona od salonu podświetlonymi ściankami.

Elementy wyposażenia

Większość mebli jest projektowanych na wymiar, ale wybrałam kilka designerskich perełek tj. sofa MAGS i fotel AAL 87 z HAY, stolik kawowy DING, krzesła Herit i fotel Timb z NORMANN COPENHAGEN, stolik Androgyne z Audo oraz krzesła i stołki VISU z MUUTO.

W całym mieszkaniu zaprojektowane zostało oświetlenie podtynkowe wpuszczane w sufit podwieszany. Do tego w projekcie znalazło się kilka pięknych w formie lamp tj. lampa stojąca Hashira z Audo, lampka Obello od GUBI, lampa wisząca w kuchni z HK Living, czy minimalistyczne kinkiety w sypialni z AQ Form.

Zapraszam do współpracy!

Jeśli interesuje Cię współpraca w zakresie architektury wnętrz, wizualizacji 3D lub dyrekcji artystycznej, zapraszam do kontaktu pod adresem: studio@zuzannarogowska.pl.

Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego, aby otrzymać spersonalizowaną ofertę usług świadczonych przez Zuzanna Rogowska Studio. Kliknij tutaj, aby przesłać zapytanie.